Poznejte čaje z medového keře
Už jste slyšeli o příbuzném široce oblíbeného roibosu? Že ne? Jmenuje se honeybush a, jak už název napovídá, má medově nasládlou chuť. Čaj z medového keře se často podává dohromady s mlékem a díky své medové chuti jej ani není potřeba doslazovat.
Co je vlastně na čaji z medového keře zajímavého
Čaj z medového keře obsahuje velké množství minerálních látek, stopových prvků a antioxidantů. Pomáhá organismu především v boji proti zánětům horních cest dýchacích, při chřipce a nachlazení a snižuje riziko civilizačních chorob. Čaj z medového keře pochází z Jihoafrické republiky, vyrábí se pouze v bio kvalitě, a přesto nesmí mít označení BIO. Jak je to možné? Pro zpracování čaje z medového keře zatím nebyly vydány standardy pro zpracovatelské metody a proto ani zatím nemůže nést označení, které říká, že standardy splňuje.
Honeybush se na rozdíl od roibosu na polích nepěstuje. Je velmi citlivý na změny a nesnáší pesticidy. Medový keř se vyskytuje vysoko v Jihoafrických horách jako divoce rostoucí keř a jeho sběr probíhá maximálně ekologicky – ručně. Roste totiž v nedostupném terénu a technika se k němu nedostane.
Po prvním ochutnání vám učaruje
Čaj honeybush můžete ochutnat v různých podobách. Obecně se doporučuje ochutnat jej alespoň jednou čistě bez dalších přísad, abyste poznali jeho pravou chuť. Potom experimentujte. Dejte si jej třeba s mlékem (je to velmi oblíbená kombinace milovníků čaje z medového keře) nebo s dalším ovocem.
Užijte si chvíle relaxace třeba s čajovou směsí Africký podzim. Jeho základem je samozřejmě honeybush a s ním se snoubí další ovoce (švestky, trnky) a bylinky (květ chrpy a heřmánku římského). Jestli toužíte po něčem rozpustilém, pak sáhněte po Ovocné show. Kromě honeybush si pochutnáte na směsi obřích rozinek, meruněk, brusinek a květů chrpy a divizny.